18.09.2012 - II Pilski Oktoberfest

Galeria zdjęć

 

Piwna Biesiada u Rydwańskich, czyli w Pile lepiej niż w Monachium!

 

 

Wieczory i północki ostatniego weekendu (28 i 29 września) były prawdziwym rajem dla smakoszy piwa. Właśnie w owym czasie w wielgaśnym namiocie eventowym zlokalizowanym przy Zajeździe Tarcza, klan Rydwańskich – skądinąd znanych hotelarzy i restauratorów – zorganizował drugie już Pilskie Dni Piwa, pod nieco inną nazwą niźli w roku ubiegłym, bowiem nie „Rydwany Piwne” a „Pilski Oktoberfest”. Ale jak go zwał, tak go zwał. Najważniejsze, iż tegoroczne święto bursztynowego i ciemnego nektaru wypadło jeszcze okazalej niż to sprzed roku. Brawo!!!

W wypełnionym po brzegi przez złaknionych piwa i zabawy biesiadników mamucim namiocie tańce, hulanki i swawola – ale w najlepszym tego słowa ze znaczeń – trwały do głębokiej nocy. W tym wydaniu pilskiego święta piwa wodzirejem był Grzegorz Stasiak - popularny śląski kabareciarz i aktor, znany m.in. z TVN-owskiej „Nauki Jazdy” oraz roli Alojza z serialu „Święta Wojna”. Trzeba przyznać, iż operując perfekcyjnie gwarą śląską, wprowadzał niecodzienny, nader wesoły i zabawowy nastrój. A wspomagał go multiartysta z zespołu Trojok. Tradycyjnie Pilskie Święto Piwa zainicjował prezydent Piotr Głowski, który odszpontowaniem piwnego antałka dał znak, że Pilski Oktoberfest czas zacząć.

Dodatkowym, ale jakże pozytywnym akcentem były „sety muzyczne” wykonywane przez zespół "Wędrowne Gitary", znany z przebojowych wykonań szlagierów „Czerwonych Gitar”.

Świetny, to mało powiedziane, prześmieszny nastrój wprowadził wspaniały pilsko-kaczorski parodysta Marek Malita, który wcielił się m.in. w postać „polskiego Niemca”, który po wielu latach powrócił do kraju na Pilski Oktoberfest na zaproszenie familii Rydwańskich. Indagowany przez Iwonę Niedzielską, prywatnie życiową partnerkę Mality, swymi odpowiedziami, przeplatanymi przaśnymi wicami do łez rozbawiał zgromadzonych biesiadników. Przed popisem Marka Mality, kilka piosenek ze swojego bogatego repertuaru zaserwowała Iwona Niedzielska, która jak zwykle porwała piwoszy swym nieprzeciętnym i jak widać nieprzemijającym głosem. Nie zabrakło również konkursów, prezentacji rodziny Rydwańskich oraz „Tarczowego” personelu. Może trochę dało się odczuć brak tyrolskiego jodłowania?! Ale przecież komu brakowało mógł jechać do Monachium, boć przecież w grodzie nad Gwdą, podczas Pilskiego Święta Piwa” nawet nie wypada zbyt często jodłować.

Było przemiło, ale się skończyło. Przecież panta rhei. Ale myślę, że doczekamy przyszłorocznego świętowania z piwem w Pile, która będzie obchodziła 500-ne urodziny. No chyba, że wcześniej skończy się kalendarz???!!!

Marek Mostowski

Dodano: 2012-10-14 19:08:12
Powrót
Kalendarium Imprez

IV - Pilski Oktoberfest

26-27.09.2014   19:00 

Namiot eventowy "TARCZA"

I - Kołobrzeski Oktoberfest - 2014

4.10.2014 - 19:00  "Karczma Solna"

Kołobrzeg 

 

Zaduszki Bluesowe

7.11.2014  - 19:00

Namiot eventowy "TARCZA"

Ostatnie zdjęcia:
projekt: bacuri.pl